21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці. Традиції та прикмети на свято

f

21 жовтня 2020 р. 10:5621-Жов-2020

816

21 вересня ми відзначаємо Різдво Пресвятої Богородиці - це світле та радісне свято, яке особливо поважається в християнстві та приурочене вшануванню Божої матері

 

Привітання з Різдвом пресвятої Богородиці

 

 

 

Істарія свята Різдво Пресвятої Богородиці

 

Осіннє свято існувало ще до популяризації християнства у світі. 21 вересня було днем, коли люди шанували природу та врожай, що зібрали. Пекли короваї, варили кисіль. Хліб віддавали домашнім тваринам, а кисіль ділили між собою. Молоді дівчата з квітковими вінками на головах та хлопці водили хороводи біля озер і річок. 

 

Різдво Пресвятої Богородиці християни почали святкувати лише у V столітті. Через двісті років свято Різдва Богородиці перейшло зі Сходу на Захід – до колиски культури – Риму, а звідти поширилося світом. Про це світле свято писали святителі Іоанн Златоуст, Епіфан і Августин, також про нього розповідає красива легенда, задокументована у святому письмі. 

 

 

У подружжя Іоакима та Анни з Назарету, що прожили разом багато десятків років, не було дітей. Вони не могли змиритися з тим, що помруть бездітними, і щодня молилися Богові, просячи про дітей. У велике свято Іоаким приніс до Єрусалимського храму дари Богові. Однак, первосвященик відмовився приймати їх через бездітність подружжя, мовляв, бездітні пари неблагословенні Богом і їхні дари у храмі не бажані. 

 

Привітання з Різдвом пресвятої Богородиці

 

"Навіть у птахів є діти, а у нас такого щастя у старості немає", - подумала Анна, сидячи у саду і дивлячись на небо крізь сплетені гілки лаврового дерева. Сльози застилали їй очі, і вона не одразу побачила, що перед нею нізвідки з'явився ангел і сказав, що вона народить дочку, благословенну, вищу за всіх. "Через Неї отримають благословення Боже і всі земні народи. Через Неї буде дано всім людям Порятунок. Ім'я їй буде Марія", - мовив ангел і зник. 

 

 

Тієї ж миті ангела побачив Іоаким, що у відчаї блукав полем. Він почув ангельське: "Бог подарує тобі свою благодать. Анна народить дочку, яка буде радістю для всього світу". Іоаким невимовно зрадів, хоча і здивувався, подякував Богові, помолився і рушив додому. А за дев'ять місяців у них з Анною народилася дочка Марія. Так, день її народження – 21 вересня – став Різдвом Пресвятої Богородиці. 

 

 

Як розповідає легенда, того дня раділи небо і земля. З нагоди народження доньки Іоаким приніс Богові великі дари, отримав благословення первосвященика і влаштував вдома гучне свято на честь Бога, який дарував літній парі щастя батьківства.  

 

 

Привітання з Різдвом пресвятої Богородиці

 

 

 

Народні прикмети на Різдво Пресвятої Богородиці

 

 

Релігійні традиції тісно переплітається з прикметами народного календаря та "поведінкою" погоди. За народними традиціями восени приходять Три Пречисті. Перша Пречиста – 28 серпня – це успіння Пресвятої Богородиці, Друга Пречиста – 21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці, і Третя Пречиста – 14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці. 

 

 

У народі кажуть, що "Перша Пречиста жито засіває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває". Так, вважається, що саме 21 вересня настає осінь.  

 

 

Отож, якщо на Різдво Богородиці погода сонячна та безхмарна, осінь передує тепла та ясна, без опадів. Проте якщо небо хмарне, то осінь буде холодною та дощовою. 

 

 

Якщо дівчатам кортить вийти заміж, то треба встати рано. Кажуть, якщо дівчина умиється чистою водою до сходу сонця, то цього року її обов’язково просватають.

 

 

Аби хвороби та "злі очі" не мали на вас впливу, 21 вересня потрібно спалити старий одяг та взуття. 

 

 

Якщо ранком 21 вересня дощить, то дощі прийдуть затяжні – на 40 днів, а зима буде холодною. 

Якщо ж яскраве вранішнє сонце сушить росу на траві, снігу взимку буде обмаль. 

 

 

 

Привітання з Різдвом пресвятої Богородиці

 

 

Молитва до Пресвятої Богородиці

 

Богородице Діво‚ радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах‚ і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших. Амінь.

Під Твою Милість прибігаєм, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбави нас, Єдина Чиста і Благословена.

Преславна Приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб спас задля Тебе душі наші.

 

***

 

Пресвята Вседіво, Мати Христа Бога нашого, принеси нашу молитву Синові Твоєму і Богу нашому, щоб він спас через Тебе душі наші. Благого Царя Мати, Пречиста і Благословенна Богородице Маріє! Милість Сина Твого і Бога нашого вилий на мою грішну душу і Твоїми молитвами настав мене на поступки благі, щоб залишок мого життя я прожив без гріха і через Тебе рай знайшов, Богородице Діво, єдина Чиста і Благословенна. Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитов наших в час журби не відкинь, але з біди визволяй нас, Єдина Чиста і Благословенна. Амінь.

 

***

 

Згадай, Всемилостива Діво Маріє, що від віків не чувано, щоби той, хто прибігає під Твій Покрів Небесний, був Тобою, Царице, не вислуханий. У тій потребі і я прибігаю до Тебе, о Пані Ласкава, Премилосердна, Найчарівніша Святість у Небі і на землі, Полум’я Любові Непорочного Серця, Вселаскава Мати, Діво понад усі діви і Матір Божа Неустанної Помочі. Клячу перед Тобою і, каючись з усіх гріхів свого земного життя, через Твоє Непорочне Серце благаю: Мати Твого Святого Слова, Мати Правди Святої, Неустанна Заступнице Свята, прийми мої щиріші благання, не погордуй ними, але послухай їх, благаю, і прийми до Cвого Материнського Серденька. Амінь.
 

 

***

 

Привітання з Різдвом пресвятої Богородиці

 

Пресвята Діво, без гріховної плями зачата і в самому твоєму непорочному зачатті освячена всіма дарами Святого Духа, відповідно до призначеного тобі безмірного достоїнства Божої Матері! Ти Богом від віків була призначена на те, щоб разом із твоїм Сином стерти голову ворога нашого роду, пекельного вужа, і тим примирити людство з Богом. Ти цариця сотворінь усього світу, чесніша від херувимів і славніша без порівняння від серафимів. Тебе, єдину по Христі, всемогутній збагатив усіма скарбами своєї ласки, так що серед творів його рук навіть думкою не можна собі уявити величнішого діла рук божих. Та не тільки за життя, але й у твоєму успенні відзначив тебе Бог понад усіх, переселивши тебе з душею і тілом у нетлінне життя.

 

 

 

Мати Ісуса Христа! Тобі все завдячуємо, бо ти дала нам Бога, Спасителя нашого, а через нього ти зберегла нас від смерти і дарувала нам життя. Пресвята Богородице, хто зуміє висловити велич твоєї материнської любови до нас? Хто ж зможе перелічити ті всі твої щедрі добродійства, якими обдаровуєш своїх дітей? Тому й моя любов до тебе лине, бо знаю, що ти не погордиш малим і нужденним даром любови мого серця, але приймеш його ласкаво, бо від віків ще ніхто не чув, щоб ти когось, хто вдається до твого серця, без надії залишила. У тій вірі прошу тебе, наймиліша Мати і моє прибіжище, будь милосердна до мене, що величаю твоє непорочне зачаття і призиваю твоє святе ім'я: Маріє! Амінь.

 

 

21 вересня відзначають свій День ангела Марії. Команда "Привітосік" приєднується до привітань Марійок з Днем анела та зичить здійснення найзаповітніших мрій!

 

 

день ангела Марії 21 вереснядень ангела Марії 21 вересня

 

19 листопада - Міжнародний день чоловіків

f

12-06-202006-Гру-2020

5143

19 листопада більшість країн відзначає День чоловіків. За статистикою, чоловіків на 5% менше ніж жінок, це пов'язано із тим, що вони виконують фізично важку роботу, частіше задіюються на шкідливих та небезпечних роботах, а також частіше страждають на алкоголізм і тютюнопаління. Загалом, складаєтся так, що ми маємо берегти та цінувати наших чоловіків, і бережно протирати стіл, коли вони розвалившись на дивані дивляться телевізор!

 

 

В цей день хочеться привітати саме тих чоловіків, якими ми гордимося, яких ставимо у приклад, з якими поруч приємно та надійно, - люб'ячих, турботливих, умілих, привітних, охайних, мужніх, чоловіків, які є чоловіками за своїми принципами та манерами, а не за статтю.

 

Привітання з Міжнародним Днем чоловіків

 

З міжнародним днем чоловіківЗ міжнародним днем чоловіків

 

 

 

 

З Першим сніжком! Привітання із першим снігом, віршики та традиції!

f

12-06-202006-Гру-2020

5142

Ніщо так не приближає новорічні свята та не дарує радісний різдвяний настрій, як перший сніг. Пухнастий, лапатий, він ніжною ковдрою вкриває вс навкруги, та сигналізує, що пройшла осінь! Перший сніг - це гра в сніжки, це катання на санках з гірки, це сміх, веселощі та радість. Команда привітосік приготувала добірку віршиків про перший сніг. Обов'язково вивчіть з малечею кілька вішиків, це не тільки весело, а й корисно!
 

 

Віршики про перший сніг:

 

З блакитного неба сніговий пух злітає,
У барвистій кареті до нас зима поспішає.
З чистим першим снігом вас я вітаю,
Від усієї душі щастя вам бажаю!

 

 

***

 

Хрусткий, як цукор, пахне кавуном,
Блищить на сонці, хоч зажмурюй очі -
Весільним непорочним полотном
На землю сніг упав цієї ночі!

 

 

***

 

Ще вчора листячко кружляло
У золотавому танку.
На ранок враз зима настала
І свіжість принесла п'янку.
І цей тонкий та ніжний запах
Прийшов до мене уві сні.
А ранком кіт приніс на лапах
Пухнастий білий перший сніг!

 

***

 

Білі мухи

 

Білі мухи налетіли, –
Все подвір’я стало біле.
Не злічити білих мух,
Що летять, неначе пух.
– Галю, Петрику, Кіндрате,
Годі, ледарі, вам спати! –
І побігли до санчат
Галя, Петрик і Кіндрат.
Всі з гори летять щодуху,
Щоб впіймати білу муху,
А санчата їм усім
Змайстрував старий Максим.

 

***

 

 

"Сипле сніг" 


Сипле, сипле, сипле сніг. 
Мов метелики сріблисті, 
Сніжинки біленькі, чисті 
Тихо стеляться до ніг. 
Сипле, сипле, сипле сніг. 
Сипле, сипле, сипле сніг. 
Тихо, легко і спроквола 
Покриває все довкола, 
Ні стежок, ані доріг...
Сипле, сипле, сипле сніг. 
Сипле, сипле, сипле сніг. 
Все присипав – доли, гори, 
Вже ввесь світ – мов біле море, 
Біле море без доріг. 
Сипле, сипле, сипле сніг.  

 

***

 

Зимонька 

 

Зимонько, голубонько
В білім кожушку,
Любимо ми бігати
По твоїм сніжку.
Всім рум’яниш личенька
Ти о цій порі
І ладнаєш ковзанки
В нашому дворі.

 

***

 

"Вранці біля хати" 

 

Вранці біля хати 
Малесенькі сліди – 
Зайчатко вухате 
Приходило сюди. 
Стояло біля хати, 
Ступило на поріг – 
Хотіло нам сказати, 
Що випав перший сніг. 

 

Привітання  з Першим снігом

 

перший сніг

 

 

17 листопада - День студента. Історія походження та привітання на День студента від Привітосік

f

12-06-202006-Гру-2020

5164

День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада, також відоме як міжнародний День студентів. Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами. З'явилось імперське свято ще XVIII століття, а історія сучасного святкування почалася в Чехословаччині під час Другої світової війни, пов'язана з трагічними подіями.

 

 

Історія походження свята "День студента"

 


28 жовтня 1939-го в окупованій Чехословаччині празькі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 року). Окупанти розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал.

 

 

Похорони Яна пройшли 15 листопада 1939-го і переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада війська рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір в Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили в катівнях в'язниці в празькому районі Рузине. Всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни. На честь цих подій на Всесвітньому конгресі студентів і був проголошений Міжнародний день студентів. Сьогодні він святкується в багатьох країнах світу.

джерело - Вікіпедія

 

Привітання з Днем студента

 

Привітання з Днем студентаПривітання з Днем студентаПривітання з Днем студента