
Михайлове чудо – це свято, яке християни відзначають 19 вересня. Саме цього дня згадують порятунок архистратигом Михаїлом храму в Хонех (Колоссах) від нападів язичників у IV столітті.
Михайлове чудо: що це за свято
Згідно з переказами, у місті Хонех (Колоси) був храм, присвячений архангелу Михаїлу, побудований одним із жителів міста на знак подяки за зцілення доньки водами цілющого джерела, що було на тому місці.
Одного разу язичники задумали знищити храм і вбити паламаря Архипа, який служив там упродовж 60 років. Для цього вони поєднали дві гірські річки в одне русло і спрямували їхнє русло на храм, щоб затопити його.
Благочестивий Архип почав молитися про спасіння церкви. Тоді біля храму з'явився архистратиг Михаїл. Ударом жезла він утворив у горі розколину, й вода потекла в неї. Ідолопоклонники розбіглися від жаху, а храм залишився неушкодженим.
Михайлове чудо: що можна робити в свято Архангела Михаїла:
– В багатьох селах на це свято організовують храмові або престольні празники та ходять один до одного в гості.
– В цей день можна разом із сім’єю поставити загальну свічку за здоров’я та попросити в Архангела Михаїла щастя і миру в родині, достатку та здоров'я.
– Також у свято можна варити, виконувати дрібну хатню роботу, пасти худобу, в кого вона є, та годувати її.
– Обов’язково на Михайлове чудо потрібно вирішити сімейні справи та приватні проблеми і забути про всі негаразди та сварки.
Михайлове чудо: що не можна робити в свято Архангела Михаїла:
– Великим гріхом вважається на Михайла сіяти, орати та викопувати городину, рубати дрова, виконувати важку хатню роботу, пекти хліб та пироги.
– Не бажано надміру працювати та переносити важку роботу на іншу людину.
– Не можна сваритися та вступати в конфлікти з родичами та колегами.
Народні прикмети:
– В цей день небажано мити голову – можна "змити розум".
– Якщо вранці у свято на деревах є іній – чекайте багато снігу взимку.
– Якщо листя з осики падає "обличчям угору" – зима буде холодною, а якщо навпаки – теплою.
– Тепло на Михайлів день – осінь буде довгою.
День Святого Михайла потрібно провести в молитвах і спокої
– Після свята можна очікувати на перші заморозки;
– Якщо на Михайлове Чудо листя на верхівці берези має зелений колір, то це до ранньої зими;
– А якщо хмари ввечері мають синій колір – це до змін у погоді.
Молитва до Архистратига Михаїла
Церква шанує Михаїла як захисника і борця зі злом і несправедливістю. Найчастіше, до Архангела Михаїла звертаються з молитвами про допомогу, підтримку, зцілення і про захист.
Молитва до Архангела Михаїла про зцілення
"О, Великий Архистратиже Божий, Михаїле, переможець дeмoнів. Переможи та зламай всіх моїх дeмoнів, видимих і невидимих. Умоли Господа Вседержателя, нехай спасе і збереже мене Господь від всix скорбот і хвоpоб, від смepтонocної виpaзки і від марної смepті, o, Великий Архангелe Михаїле, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь".
Сильна молитва до Архангела Михаїла про захист
"Святий Архангеле Божий, Михаїле! Ти наш захисник і охоронець від лукавого. Покрий нас твоїм Щитом Істини і захисти в битві, яку Сaтaна веде проти Істини. Допомагай нам бачити праведний шлях Святої Любові. Пояснюй кожен наш вибір між добром і злом, завжди підставляючи нас під свій Щит Істини. Амінь".
Молитва до Архангела Михаїла про допомогу
"О, святий Михаїле Архангеле, помилуй нас, грішних, що потpебують твого заступництва, збережи нас, рабів Божих (імена), від всіх видимих і невидимих ворогів, паче же підкріпи від жaxу смepтного і від збентеження дuявoльського і сподоби нас неганебно постати Творцеві нашому в годину стpaшного і праведного Суду Його.
O, Всесвятий, великий Михаїле Архистратиже! Не погорди нас, грішних, що моляться тобі про допомогу і заступництво твоє y віці цім і в майбутньому, але сподоби нас там разом з тобою славити Отця і Сина і Святого Духа на віки віків".
Характер та походження імені Михайло
Ім’я «Михайло» має давньоєврейське походження, що значило «подібний до Бога», «такий як Бог». Таке значення надало імені величезну популярність, яка збереглась до сьогодення. На 100 жителів України припадає 8 «Мішок». В побуті Михайлів називають Міша, Михась, Михайлик, Михайло, Мишко, Мішутка, на англомовний манер [‘Мішель’, `Майкл`].
День Ангела: 24 січня; 27 лютого, 5 червня, 25 липня, 11 серпня, 19 вересня, 3 жовтня, 13 жовтня, 21 листопада, 5 грудня.
Характер Михайла
«Як корабель назвеш – так він і попливе!». Мишків завжди порівнюють із ведмедями, в багато чому не дарма. З дитинства Михайлики – досить спокійні та сором’язливі хлопчики, з якими практично немає клопоту. Мішки – хороші та віддані друзі, які за свою спокійну вдачу ідеально підходять будь-якій компанії. В більшості своїй Мишки дуже сильні, не варто їх дратувати та виводити із себе, тому що цей спокійний Мішка може вибухнути та дати доброго відкоша. Попри сором’язливість в дитинстві в старшому віці Мишка не впізнати, - він вільно відчуває себе у компанії, говіркий, товариський.